Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w pionowych centrach obróbczych to magazyny narzędzi typu kubełkowego i dyskowego. Jakie są cechy i różnice między nimi?

June 21, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w pionowych centrach obróbczych to magazyny narzędzi typu kubełkowego i dyskowego. Jakie są cechy i różnice między nimi?

najnowsze wiadomości o firmie Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w pionowych centrach obróbczych to magazyny narzędzi typu kubełkowego i dyskowego. Jakie są cechy i różnice między nimi?  0

Zalety magazynu narzędzi typu kubełkowego: wysoka wydajność kosztowa, prosta konstrukcja, odpowiednia do produkcji małoseryjnej;Konserwacja i konserwacja magazynu narzędzi typu jest prosta i wygodna;Wady: prędkość zmiany narzędzia jest niska (8-10S);Po umieszczeniu rękojeści narzędzia w magazynie narzędzi, powierzchnia stożkowa jest otwarta i niezabezpieczona, a powierzchnia stożkowa łatwo przykleja się do brudu i bezpośrednio wpływa to na dokładność powtórnego montażu narzędzia;magazyn narzędzi musi być „cofany do zera” za każdym razem, gdy maszyna jest włączana.Centrum obróbkowe 850 (rysunek) Centrum obróbkowe 850 Magazyn narzędzi typu tarczowego Magazyn narzędzi typu tarczowego, znany również jako magazyn narzędzi manipulatora, jest nazywany inaczej w każdym miejscu, ale wszystkie są takie same, wszystkie są magazynami narzędzi typu tarczowego .

najnowsze wiadomości o firmie Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w pionowych centrach obróbczych to magazyny narzędzi typu kubełkowego i dyskowego. Jakie są cechy i różnice między nimi?  1

Zalety magazynka tarczowego: Wymiana narzędzia jest szybka i niezawodna (2-4S);pamięć numeru kieszeni narzędziowej i numeru narzędzia jest trwała przez system CNC, a magazyn narzędzi może zostać przywrócony do stanu pierwotnego przed wyłączeniem bez "powrotu do zera" po jego wyłączeniu.państwo.Wady: złożona konstrukcja i wysoka cena;kłopotliwa konserwacja, skrzynka krzywkowa magazynu narzędzi musi być regularnie wymieniana na olej przekładniowy do smarowania i chłodzenia;magazyn narzędzi typu tarczowego ma bardzo restrykcyjne ograniczenia masy narzędzia, gdy załadowane narzędzie przekroczy nośność magazynu narzędzi Jeśli długość narzędzia przekroczy określony rozmiar, narzędzie zostanie łatwo wyrzucone z narzędzia magazynek, który może łatwo spowodować wypadek;magazyn narzędzi typu dyskowego ma również pewne ograniczenia dotyczące długości narzędzia.Spowoduje to uszkodzenie magazynu narzędzi i narzędzia.